Tidsprogram

Skriv ut
09.00

Krafft the Tour of Amateurs

1:a semifinal
hoppning Dressyrarena
hoppning Dressyrarena
12.00

Officiell invigning

övrig Dressyrarena
övrig Dressyrarena
12.30

Krafft the Tour of Amateurs

1:a semifinal
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
15.30

Paradressyruppvisning presented by UHIP

dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
17.15

Mounted Games

Kvaltävling
övrig Dressyrarena
övrig Dressyrarena
14.30

7 Star Spring Tour by ALFAB

Omgång 1
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
09.00-16.00

Hundutställning

övrig Falsterbobanan
övrig Falsterbobanan
17.00

Horseware 7-års Championat

1:a semifinal
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
13.30

Folksam Elitallsvenska

Warm up
hoppning Fiberbanan
hoppning Fiberbanan
10.00-18.00

Family Corner

övrig Familjeområdet
övrig Familjeområdet
09.00-18.00

Mässan öppen

mässa Utställningsområde
mässa Utställningsområde
09.00

Krafft the Tour of Amateurs

2:a semifinal
hoppning Dressyrarena
hoppning Dressyrarena
12.30

Showprogram

show Dressyrarena
show Dressyrarena
12.30

Tobbe Larsson inviger Showen!

Friserhingsten Freddy
show Dressyrarena
show Dressyrarena
12.35

Gångartshästar

Saddelbreed | Pasa fino | Pasa peruano | Rocky mountain | Tennesse walking horse
show Dressyrarena
show Dressyrarena
12.45

Maskeradtävling med miniatyrhästar

Rösta på Instagram
show Dressyrarena
show Dressyrarena
12.55

Rasparad

show Dressyrarena
show Dressyrarena
13.05

Duellstafett Miniatyrhästar

show Dressyrarena
show Dressyrarena
13.15

Kaninrekord

show Dressyrarena
show Dressyrarena
13.25

Höjdhoppning

Hund mot miniatyrhäst
show Dressyrarena
show Dressyrarena
13.35

Mounted Games

show Dressyrarena
show Dressyrarena
14.45

Krafft the Tour of Amateurs

Omhoppning
hoppning Dressyrarena
hoppning Dressyrarena
16.20

Krafft the Tour of Amateurs

Final
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
14.15

Folksam Elitallsvenska

Individuella ryttare
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
15.00

Folksam Elitallsvenska

Omgång 2
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
17.00

Swedish 7-star Spring Tour by ALFAB

Final
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
09.00

Horseware 7-års Championat

2:a semifinal
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
11.45

Folksam Elitallsvenskan

Omgång 1
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
10.00-18.00

Family Corner

övrig Familjeområdet
övrig Familjeområdet
09.00-18.00

Mässan öppen

mässa Utställningsområde
mässa Utställningsområde
10.00

Folksam Open 5 år

Semifinal
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
09.00

Folksam Open 5 år

1:a semifinal
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
14.30

Folksam Open 6 år

1:a semifinal
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
19.00

Folksam Seminarium

VIP-tältet
övrig Hopparenan
övrig Hopparenan
10.00-18.00

Family Corner

övrig Familjeområdet
övrig Familjeområdet
09.00-18.00

Mässan öppen

mässa Utställningsområde
mässa Utställningsområde
11.00

Torstensons Ungdoms Grand Prix

Kval
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
13.00

Folksam Open 6 år

2:a semifinal
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
09.00

Folksam Open 6 år

Semifinal
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
14.00

Falsterbo Ponny Kür

Kval
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
17.00

Falsterbo Icelandic Power presented by Agria

Invigning
islandshästar Dressyrarena
islandshästar Dressyrarena

Grand Final Tölt T1 Special

islandshästar Dressyrarena
islandshästar Dressyrarena

Final Fyrgång

Öppen klass
islandshästar Dressyrarena
islandshästar Dressyrarena

Ungdom T1

Öppen klass
islandshästar Dressyrarena
islandshästar Dressyrarena

Grand Final Femgång F1 Special

islandshästar Dressyrarena
islandshästar Dressyrarena

Showpass på tid

Lagkamp del 1
islandshästar Dressyrarena
islandshästar Dressyrarena
09.00

Folksam Open 5 år

2:a semifinal
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
14.30

Maya Delores Children's Challenge

Kval
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
16.30

NAF Five Star Magic Pony Grand Prix

Kval
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
10.00-18.00

Family Corner

övrig Familjeområdet
övrig Familjeområdet
09.00-18.00

Mässan öppen

mässa Utställningsområde
mässa Utställningsområde
10.00

NAF Five Star Magic Pony Grand Prix

Final
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
11.45

Torstensons Ungdoms Grand Prix

Final
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
14.00

Krafft the Tour of Amateurs

Final
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
15.30

Töltrace med dressyr och hopplandslagsryttare

islandshästar Hopparenan
islandshästar Hopparenan
15.55

Utdelning av Skånebragden

övrig Hopparenan
övrig Hopparenan
16.10

Falsterbo Hunting presented by Vellinge Kommun

Hoppning/ terrängritt
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
10.00

Gina Tricot Future Elite

Kval
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
12.00

Folksam Open 4 år

Kval
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
14.15

Falsterbo Ponny Kür

Final
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
18.00

Falsterbo Icelandic Power presented by Agria

islandshästar Dressyrarena
islandshästar Dressyrarena

Grand Final Fyrgång V1 Special

islandshästar Dressyrarena
islandshästar Dressyrarena

Final Tölt

Öppen klass
islandshästar Dressyrarena
islandshästar Dressyrarena

Ungdomsklass V1

Öppen klass
islandshästar Dressyrarena
islandshästar Dressyrarena

Showpass på tid

Lagkamp final
islandshästar Dressyrarena
islandshästar Dressyrarena
10.30

Falsterbo Pony Equitation

Warm up
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
12.00

Grabb-hoppning

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
13.00

Arken Zoo Agility

Kval
show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
13.30

Miniatyrhästar

Kval körning
show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
13.45

Miniatyrhäst

Kval hoppning
show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
14.00

Riddarshow

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
10.00-18.00

Family Corner

övrig Familjeområdet
övrig Familjeområdet
09.00-18.00

Mässan öppen

mässa Utställningsområde
mässa Utställningsområde
09.00

Warm up

CSIO5*
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
10.30

Maya Delorez Children's Challenge

Final
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
12.15

Kellfri Prize

1.45 m
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
16.15

Kval till Falsterbo Grand Prix presented by Trikem

1.50 m
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
09.00

Minerals by Nordic 7-års Championat

Kval
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
13.45

Folksam Open 5 år

Final
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
16.00

Folksam Open 6 år

Final
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
09.00

Folksam Open 4 år

Kval
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
11.00

Horseware 7-års Championat

Kval
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
13.00

Arken Zoo Agility

Kval
show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
13.30

Miniatyrhästar

Kval körning
show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
14.00

Miniatyrhästar

Kval hoppning
show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
14.15

WE Clinic

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
14.30

Humlamaden Grön Rehab

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
14.45

Från travhäst till ridhäst

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
10.00-18.00

Family Corner

övrig Familjeområdet
övrig Familjeområdet
09.00-18.00

Mässan öppen

mässa Utställningsområde
mässa Utställningsområde
09.00

Stiftelsen Falsterbo Horse Show Pris

Internationell hoppning | 1.45 m
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
11.15

Agria Trophy med kval till Falsterbo Derby

Internationell hoppning | 1.45 m
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
14.00

Longines FEI Jumping Nations Cup

Omgång 1
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
15.45

Longines FEI Jumping Nations Cup

Omgång 2
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
09.00

U25 Grand Prix presented by Gausta

dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
11.00

Gina Tricot Future Elite

Final
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
13.25

Folksam Stora Hingstpris

övrig Dressyrarena
övrig Dressyrarena
13.30

Folksam Open 4 år

Final
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
16.00

CDI3* Grand Prix presented by Hannell & Brink

Internationell dressyr
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
11.00

Falsterbo Pony Equitation presented by Skåne

Final
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
12.30

Miniatyrhästar

Kval körning
show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
12.45

Miniatyrhästar

Kval hoppning
show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
13.00

Haflingerhästar

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
13.10

Humlamaden Grön rehab

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
13.30

WE uppvisning med landslagsekipage

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
10.00-18.00

Family Corner

övrig Familjeområdet
övrig Familjeområdet
10.00-18.00

Kaninhoppningens dag

övrig Familjeområdet
övrig Familjeområdet
10.00-18.00

Hundaktiviteter

övrig Familjeområdet
övrig Familjeområdet
09.00-18.00

Mässan öppen

mässa Utställningsområde
mässa Utställningsområde
09.00

Folksam Open 5 år

Final
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
11.30

Kval till Falsterbo Grand Prix presented by Equestrian Stockholm

Internationell hoppning | 1.50 m
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
14.00

Arken Zoo Agility

Final
show Hopparenan
show Hopparenan
15.00

Förhandsvisning Holsteiner Auktion

övrig Hopparenan
övrig Hopparenan
15.30

Falsterbo Derby presented by Agria

Internationell Hoppning | 1.50 m
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
18.00

Bollinger Trophy Sixbar

hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
09.00

Minerals by Nordic 7-års Championat

Final
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
11.15

FEI Nations Cup Grand Prix presented by SKF

Internationell dressyr
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
14.30

CDI3* Grand Prix Kür presented by DUX

Internationell dressyr
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
17.00

Auktion Holsteiner föl

övrig Dressyrarena
övrig Dressyrarena
11.15

Folksam Open 4 år

Final
hoppning Falsterbobanan
hoppning Falsterbobanan
13.00

Käpphäst Grand Prix

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
13.20

Miniatyrhästar

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
13.35

Haflingerhästar

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
13.45

Moderland

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
14.15

Riddarshow

show Falsterbobanan
show Falsterbobanan
10.00-18.00

Family Corner

övrig Familjeområdet
övrig Familjeområdet
10.00-18.00

Agria Cup

Kaninhoppning
övrig Familjeområdet
övrig Familjeområdet
09.00-19.00

Mässan öppen

mässa Utställningsområde
mässa Utställningsområde
09.30

Folksam Open 6 år

Final
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
11.20

Ajax Stipendiet

övrig Hopparenan
övrig Hopparenan
11.30

Horseware 7-års Championat

Final
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
12.45

Kaninhoppning

show Hopparenan
show Hopparenan
13.30

Farwell upplevelse 100 musikanter

show Hopparenan
show Hopparenan
13.50

Utdelning Folksams Stora Hingstpris

övrig Hopparenan
övrig Hopparenan
14.00

Longines Falsterbo Grand Prix

Internationell Hoppning | 1.60 m
hoppning Hopparenan
hoppning Hopparenan
10.00

FEI Nations Cup Grand Prix Special presented by SKF

Internationell dressyr
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
12.00

FEI Nations Cup Grand Prix Kür presented by SKF

Internationell dressyr
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
14.00

U25 Grand Prix Kür presented by Gausta

Internationell dressyr
dressyr Dressyrarena
dressyr Dressyrarena
11.00

Falsterbo Driving presented by St. Hippolyt

körning Falsterbobanan
körning Falsterbobanan
09.00-17.00

Family Corner

övrig Familjeområdet
övrig Familjeområdet
09.00-17.00

Mässan öppen

30 min efter Longines Falsterbo Grand Prix slut
mässa Utställningsområde
mässa Utställningsområde

Anmäl som...